O nás

Art Consultancy, s.r.o. byla založena v roce 2012 Martinem Klimešem a Tomášem Skalíkem jako platforma pro společné aktivity.
Předně šlo o provozování prodejní galerie současného výtvarného umění s názvem Kupa, která své prostory našla v nově otevřeném nákupním centru Breda & Weinstein.
Za dva roky provozování se v Kupě uskutečnily na dvě desítky výstav ve většině představujících aktuální tvorbu malířů a sochařů působících na tuzemské i slovenské scéně.
V současnosti se Art Consultancy už čtvrtým rokem podílí na přípravě výstav v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Kromě galerie nabízí společnost Art Consultancy své služby také v oblasti zprostředkování současného výtvarného umění a designu architektům a investorům, kteří vybavují nově postavené či zrekonstruované prostory. Poslední částí nabídky byla realizace náročných interiérových a exteriérových uměleckých i jiných realizací.
První takovou rozsáhlejší akcí se stala instalace uprostřed okružní křižovatky v Ostravě – Radvanicích a Bartovicích v roce 2014. Ve stejném roce společnost získala 4 dílčí zakázky v rámci projektu „Vesmírná brána – moderní centrum komunikace vědy“ Vysoké školy báňské. Cílem bylo zrealizovat náročné interaktivní a edukativní prvky v prostorách nově zrekonstruovaného ostravského planetária.

Od roku 2015 se začala pozornost Art Consultancy zaměřovat více do oblasti muzejnictví. V tom roce byla realizována expozice Starokladrubského koně pro Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Rok 2016 znamenal plný rozjezd aktivit v oblasti návrhů a realizací muzejních expozic. Za všechny je třeba zmínit libreto pro nové muzeum automobilů a koncepci expozičního depozitáře Slovenské strely obě pro společnost Tatra Trucks v Kopřivnici či expozici o fenoménu minerální vody Vincentka ve stejnojmenné hale na kolonádě v Luhačovicích. Z realizací stojí za zmínku část expozice zámecké konírny pro zámek Kačina a především rozsáhlá muzejní expozice Jak jde kroj, tak se stroj pro Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Náš tým

MgA. BcA. Tomáš Skalík
jednatel společnosti

MVDr. Martin Klimeš
jednatel společnosti

Ing. Arch. Michal Poláš
architekt

Mgr. Ivan Berger
spolupracující muzeolog