Kulisy, modely a grafika v nové expozici v Národním památníku II. světové války v Hrabyni Realizace 2022

Kulisy, modely a grafika v nové expozici v Národním památníku II. světové války v Hrabyni Realizace 2022

V rámci obnovy expozice v Národním památníku II. sv. války v Hrabyni jsme realizovali ty části expozice, které se v projektovém vyjadřování nazývají modely a kulisy.
Vytvořili jsme nový autentický povrch na maketě řopíku, reinstalovali celé sousoší 82 soch pomníku lidických dětí.
Společně s našimi subdodavateli jsme vytvořili desítky modelů bojové techniky, které můžete vidět ve vitrínách v celém památníku.
Díky patří modelářům Jaroslavu Malému, Markovi Slaninovi, Tomášovi Mikstejnovi.
Vytvořili jsme artové dioráma Československého pavilónu v New Yorku. Firma PB Model s.r.o. pro nás dodala několik modelových dioramatických celků letištních scén a atentátu na Heydricha.
Radek Mišanec vytvořil dioráma řopíku a unikátní interaktivní model řezu pěchotním srubem MO-S 19 Alej v Darkovičkách, plně vybavený technikou s možností rozsvícení osvětlení jednotlivých částí.

Naší hlavní částí díla je však dioráma bojové scény v životní velikosti, kde jsme vytvořili kulisu dvoupodlažního částečně vyhořelého městského domu s hromadou sutin, ze které se vynořuje realistická maketa tanku T-34 (na fotografii).
Uvnitř kulisy domu se pak nachází v protiválečném krytu malé kino. Maketa tanku T-34 byla vytvořena jako sestava přesných odlitků z otisků a forem z originálu tanku, který jsme měli možnost využít díky spolupráci s restaurátory Jaroslavem Pánkem a Jaroslavem Postem ze Svitávky.

Ve spolupráci s grafikem Martinem Feikusem a tiskárnou JR soft, jsme dodali do expozice veškeré grafické práce, tisky a polepy.

Fotogalerie - příprava expozice

Fotogalerie - Vernisáž 28.4.2023

SOCÁLNÍ SÍTĚ

Art Consultancy s.r.o.

© www.miliweb.eu                                     2021 Všechna práva vyhrazena.