ŠTRAMBERK – muzeum Šipka

Klient:Muzeum Novojičínska

Lokalita:Štramberk

Rok:2017-2020

 

 

 

 

 

 

Geologicko-archeologická expozice si klade za cíl co nejlépe vystihnout exkluzivitu této lokality v evropském kontextu. Neobyčejně bohatá fauna štramberských vápenců řadí tuto lokalitu k nejbohatším paleontologickým nalezištím druhohorních zkamenělin nejen v Evropě, ale i na světě. Jejich prostřednictvím expozice umožní návštěvníkům nahlédnout do života unikátního společenstva korálového útesu, na němž kypěl život v období konce jury a počátku křídy, tedy zhruba před 150 až 145 miliony lety.

Archeologická část umožní návštěvníkům iluzivní procházku jeskyní Šipkou a nabídne jim seznámení s kolekcí nejvýznamnějších artefaktů, nalezených nejen při jednotlivých odborných výzkumech v celém areálu štramberského Kotouče, ale také při běžné pracovní činnosti místních kamenářů, z nichž mnozí své nálezy věnovali různým muzeím zcela nezištně. Pokud si návštěvník z naší expozice odnese poznání, že současný Štramberk by nebyl tím čím je bez unikátní místní symbiózy světa přírody a světa lidské práce a důvtipu, potom splnila svůj účel.

MUNDUS COMENII
expozice muzea J. A. Komenského
v Naardenu, Nizozemsko

 

Klient:Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě

Lokalita:Naarden, Nizozemsko

Rok:2019/2020

 

 

 

 

 

Naučná stezka „Prezentace krajiny Národního hřebčína Kladruby nad Labem“ , Národní hřebčín Kladruby nad Labem

Klient:Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s.p.o.

Lokalita:Kladruby nad Labem

Rok:2020/2021

 

Krajinou kladrubských koní Vás provede naučná stezka s interaktivními hrami. Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem je jedním z nejstarších hřebčínů na světě a zároveň domovem nejstaršího původního českého plemene koní – koně starokladrubského.

 

 

S knížaty u stolu – expozice sezónní výstavy

Klient: N8rodní památkový ústav

Lokalita:Hradec nad Moravicí

Rok:2018

 

 

Výstava měla dvě části: českou, připravenou v části sklepení Bílého zámku v Hradci nad Moravicí, a polskou, zpřístupněnou v piastovském zámku v Ratiboři. Téma bylo návštěvníkům představeno prostřednictvím originálních archeologických nálezů z Opavska a Ratibořska,. Prezentační a edukační rovina byla podpořena replikami nádobí a předmětů používaných při stolování na středověkých vévodských dvorech Piastovců a Přemyslovců.Naše společnost realizovala obě části expozice, včetně výroby replik historického nábytku a nádobí.

 

Expozice starokladrubského koně

Klient:Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s.p.o

Lokalita:Kladruby nad Labem

Rok:2015-2018

 

 

 

Expozice lidového odívání Jak jde kroj, tak se stroj ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Klient:Valašské muzeum v přírodě

Lokalita:Rožnov pod Radhoštěm

Rok:2016

 

 

 

Muzeum českého venkova – zámek Kačina – Zámecká konírna

Klient:Národní zemědělské muzeum –  zámek Kačina

Lokalita:Zámek Kačina

Rok:2016

 

 

 

 

Interaktivní expozice představuje chod zámecké konírny a její fungování za časů šlechtického rodu Chotků. Zažijete zde jedinečný výlet do historie a navíc na vlastní oči spatříte historického osminásobného dostihového šampiona, plnokrevného hřebce Gradiva!
Při vstupu do konírny na zámku Kačina se rázem ocitnete ve zcela jiném světě: nová expozice je doplněna animací a autentickými zvuky, takže se můžete kochat pohledem na koně a poslouchat při tom ržání, dusot kopyt, řehtání i cvrlikání ptáků kolem. Kačinská konírna je unikátní svým architektonickým řešením – je integrální součástí jedné z kolonád zámecké budovy, a není umístěna stranou v parku v hospodářských budovách, jak bývalo dříve na zámcích zvykem. Ze dvou třetin je zapuštěna do terénu, takže koně vcházeli do konírny přímo ze zámeckého parku – doslova jako do garáže. Zámecká konírna je součástí prohlídkového okruhu Hospodářské zázemí zámku.

Instalace na okružní křižovatce v Ostravě – Radvanicích a Bartovicích

Klient:Ostrava – Radvanice

Lokalita:Ostrava – Radvanice

Rok:2014

 

 

Galerie interaktivních prvků pro Planetárium Ostrava

Klient:Planetárium Ostrava

Lokalita:Ostrava-Krásné Pole

Rok:2014