Michal Poláš


Michal Poláš

*1989 v Opavě
Je ze začínající generace architektů.

Při studiu na SPŠ stavební v Opavě navštěvoval uměleckou školu, kde se pod vedením Zuzany Tázlarové učil kresbě a dějinám architektury. V roce 2009 začal studovat na fakultě architektury v Brně, při čemž zároveň realizoval první projekty menších staveb. Setkání projektování a skutečného stavění dalo za vznik základní orientaci v problematice vzniku architektonického díla. Často o architektuře lépe hovoříme, ale hůře pak vypráví ona sama.
Ty řeči nikdo nečte, zůstává jen dům, který buďto funguje nebo ne.

Mezi lety 2013 a 2015 se učil u česko-švýcarského architekta, profesora Ivana Kolečka. Diplomantské téma Pět smyslů v architektuře, přineslo vznik několika tematickým projektů, workshopů, výstav, cest do zahraničí a vyvrcholilo obhajobou titulu na téma Termálních lázní v Yverdonu.

V současnosti pracuje také jako architekt v dílně Michala Palaščáka v Brně a část pracovního nasazení směřuje do vlastních projektů. Mimo to se snaží být aktivní ve veřejném diskuzi o zlepšení prostředí města a přinášet nové pohledy do světa stereotypů. Neboť co je pro nás normální, se i bez ohledu na přežitost a nefunkčnost může stát samozřejmým a akceptovaným.

V rámci webového projektu „Opava – Secondhanizace prostoru“, volně vstupuje do společenské diskuze na téma veřejného prostoru a jeho proměn v návaznosti na vylidňování centra.

www.michalpolas.cz
+420 603 464 293
michal.polas(@)gmail.com